ماژول هایپرمارکت

ماژول هایپرمارکت در واقع نرم افزار جداگانه ای برای صدور سریع فاکتورهای فروش جهت استفاده در صندوق های فروشگاهی، کار با چاپ فیش پرینت و کشو پول  می باشد. با باز کردن برنامه هایپرمارکت، پس از ورود نام کاربری و رمز عبور، پنجره مربوطه باز خواهد شد که به صورت زیر است: 

کارکرد آن شبیه صدور فاکتور فروش عادی است. در قسمت بالا سمت راست، با وارد کردن بارکد کالا (به صورت دستی و توسط بارکدخوان) و یا با استفاده از کلیدواژه، کالا به لیست وارد می شود. با استفاده از دکمه های افزودن، کاهش و تغییر مقدار می توان تعداد کالا را در لیست تغییر داد و با استفاده از دکمه حذف، می توان کالا را از لیست حذف نمود.

در زیر آن، حاصل جمع پارامترهای فاکتور نظیر جمع اقلام، تعداد اقلام، تخفیف فاکتور، کسر خرده، مالیات و عوارض و جمع کل فاکتور نمایش داده خواهد شد.

در نهایت با استفاده از گزینه های دریافت نقدی، کارتخوان و کارتخوان و نقدی می توان پرداخت را انجام داد.

قابلیت دیگری که در ماژول هایپرمارکت وجود دارد، امکان مدیریت مشتریان در صف است. چنانچه کالاهای یک مشتری آماده نیست و یا در حین فاکتور زدن و یا پرداخت، مشتری دچار مشکلی شود، می توان مشتری های جدیدی را تعریف کرد و فاکتور آن ها را آماده کرد و پس از اتمام، به سراغ مشتری اول بازگردیم. این کار با فشردن دکمه مشتری جدید و انتخاب مشتری ها از لیست مشتری انجام داد.

همچنین کاربر می تواند با فشردن دکمه کشو پول، کشوی پول خود را باز کند.

در پایین سمت چپ نیز دکمه "شماره مشتری" وجود دارد که با فشردن آن، پنجره مربوط به صورت زیر باز می‌شود:

 

در این بخش، صندوق‌دار می‌تواند در حین فاکتور زدن، مشخصات مشتری شامل نام، نام خانوادگی، جنسیت و شماره تماس را در صورت تمایل مشتری دریافت و ثبت کند و از آن جهت ارسال پیام‌های تبلیغاتی، شرکت در جشنواره‌ها و ... استفاده کند. با وارد کردن اطلاعات و فشردن دکمه "ذخیره" اطلاعات مشتری ذخیره می‌شود و به صفحه اصلی ماژول هایپرمارکت بازمی‌گردد. توجه کنید که وارد کردن "شماره تماس" در این بخش الزامی است و با ستاره قرمز رنگ مشخص شده است.

 

فیلم آموزشی این بخش را می‌توانید در زیر مشاهده کنید: