ماژول رابط پیشگام موبایل

این ماژول، نرم افزاری جهت اتصال موبایل و یا تبلت به نرم افزار حسابداری اصلی و انتقال و همسان سازی داده ها با اپلیکیشن موبایل پیشگام است. در واقع با این نرم افزار، داده های نرم افزار اصلی حسابداری پیشگام شامل کالاها، اشخاص و ... به اپلیکیشن موبایل پیشگام منتقل شده و در عوض فاکتورهای ثبت شده در اپلیکیشن موبایل پیشگام از طریق این ماژول به نرم افزار اصلی منتقل خواهد شد.

با اجرای نرم افزار رابط پیشگام موبایل، پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور پنجره مربوطه به صورت زیر باز می شود:

 

این نرم افزار به عنوان سرور و اپلیکیشن پیشگام موبایل به عنوان کلاینت عمل می کند. جهت راه اندازی سرور، با فشردن دکمه "پذیرش اتصال"، نرم افزار بر روی عدد پورت 14000 آماده اتصال خواهد شد. سپس موبایل خود را به شبکه (معمولا وای فای) وصل نموده و پس از اجرای اپلیکیشن پیشگام موبایل، در قسمت همسان سازی، آی پی سرور را وارد می کنیم و اتصال و دریافت و ارسال داده ها را انجام می دهیم..

توجه کنید که این نرم افزار بر روی تمامی آی پی های سیستم در پورت 14000 آماده اتصال خواهد شد و جهت اتصال اپلیکیشن، با توجه به شبکه متصل شده موبایل  و آی پی سرور در آن شبکه، آی پی سرور را در اپلیکیشن وارد می کنیم. در این نرم افزار، جهت سهولت کار، تمامی آی پی های ثبت شده برای سرور در قسمت آی پی های سیستم نمایش داده شده است. همچنین می توانید در Commnad Line ویندوز، با اجرای دستور ipconfig، لیست شبکه ها و آی پی های سرور در آن شبکه را مشاهده نمایید.

در قسمت پایین پنجره، بخشی به عنوان قابلیت‌های اپلیکیشن وجود دارد که شامل لیست کالاها، صدور پیش‌فاکتور، لیست فاکتورها و پیام‌رسان است و در واقع در اینجا تعیین می‌کنید که کدام یک از قابلیت‌های اپلیکیشن پیشگام موبایل فعال و یا غیرفعال باشند. این تنظیمات پس از دریافت اطلاعات در بخش همسان‌سازی اپلیکیشن، بر روی اپلیکیشن اعمال می‌شود.

با فشردن دکمه "پذیرش اتصال"، شکل زیر دکمه به حالت پذیرش تغییر می کند و در قسمت اعلان پایین برنامه نیز اعلام می کند که سرور روی پورت 14000 راه‌اندازی شده و در حال انتظار برای اتصال می باشد.

 

بقیه کارهای دریافت و ارسال اطلاعات در اپلیکیشن پیشگام موبایل انجام می شود و دیگر در این قسمت نیاز به انجام کاری نیست.

 

فیلم آموزشی این بخش را می‌توانید در زیر مشاهده کنید: