نکات امنیتی

جهت اجرای صحیح نرم افزار و جلوگیری از درز اطلاعات موسسه و هک شدن و همچنین سوء استفاده ها احتمالی کاربران، توصیه هایی امنیتی در نظر گرفته شده است که در زیر آمده است. حتما توصیه می شود آن ها را مطالعه و اجرا فرمایید.

1. در سیستم های چند کاربره و سیستم های افراد با دسترسی محدود، حتما توصیه می شود برای هر یک از افراد، اکانت های ویندوز جداگانه ساخته شود و همه آن ها از نوع اکانت محدود باشند و دسترسی administrator  نداشته باشند.

2. در نصب نرم افزار در شبکه، در برنامه SQL Server Management Studio جهت دسترسی از اکانت های ویندوز سرور استفاده شود و صرفا اکانت های administrator همان سیستم سرور دسترسی داشته باشند و افراد کمی نیز این رمز عبور اکانت را داشته باشند.

3. در حفظ و نگهداری رمز عبور دقت کافی داشته باشید و آن را در اختیار افراد متفرقه قرار ندهید. همچنین در تعیین کاربران گروه مدیریت دقت فرمایید، زیرا این گروه به همه تنظیمات و بخش های نرم افزار دسترسی دارد.

4.  در هنگام استفاده از نرم افزار در حالت شبکه تا حد امکان از شبکه LAN استفاده کنید و از WiFi استفاده نفرمایید. در صورت استفاده از WiFi نیز تمهیدات امنیتی نظیر رمز عبور قوی و Mac Filter را لحاظ فرمایید.

5. دقت فرمایید فایل های نسخه پشتیبان در جای امن نگهداری شود و افراد متفرقه به آن دسترسی نداشته باشند، زیرا این فایل حاوی کل اطلاعات پایگاه داده ثبت شده نرم افزار است.