صفحه اصلی

 با ورود به نرم افزار، وارد صفحه اصلی خواهید شد. نمای کلی این صفحه به صورت زیر است:

صفحه اصلی شامل 3 قسمت می باشد:

1. نوار ابزار

مهم ترین بخش صفحه اصلی، نوار ابزار آن می باشد. در این بخش تمامی ابزار و امکانات نرم افزار به صورت دسته بندی قرار داده شده اند و کاربران با کلیک روی هر دکمه، به ابزار مورد نظر دسترسی خواهد داشت.

این بخش از سربرگ هایی تشکیل شده است و هر سربرگ نیز متشکل از چندین گروه می باشد و در نهایت هر گروه چندین ابزار را در خود جای داده است. همچنین نوار ابزار دارای یک منو می باشد که با کلیک روی دکمه آبی بالا سمت راست این نوار، منو به نمایش درخواهد آمد. این منو شامل ابزارهای کلی و عمومی نرم افزار نظیر اطلاعات پایه، پشتیبان گیری، تظیمات سیستم و ... می باشد.

2. محتوا

بخش محتوا که بزرگترین بخش صفحه اصلی را شامل می شود، فضای اصلی نمایش پنجره ها را ایجاد نموده و بین نوار ابزار و نوار وضعیت قرار دارد. در قسمت بالا سمت چپ آن، آیکون تنظیمات بخش محتوا قرار دارد که با قرار دادن ماوس روی آن، منوی کشویی آن ظاهر شده و از طریق گزینه‌های آن، می توان پشت زمینه و ویجت های نمایش را تغییر داد.

3. نوار وضعیت

این نوار در پایین صفحه اصلی قرار دارد و متشکل از دو نوار جداگانه است. نوار بالایی مشخصات کاربر، سال مالی، صندوق و ... را نمایش می دهد و نوار پایینی مشخصات نرم افزار جاری نظیر شماره نسخه، آدرس سایت و تاریخ را نمایش می دهد.

 

فیلم آموزشی این بخش را می‌توانید در زیر مشاهده کنید: