همسان سازی داده ها

اولین و مهم ترین بخش کار با نرم افزار، همسان سازی داده هاست. در این بخش قادر خواهید بود به نرم افزار اصلی حسابداری متصل شده و داده های نرم افزار اصلی شامل کالاها، اشخاص و ... را به اپلیکیشن موبایل وارد کنید. این داده ها لازمه کار با اپلیکیشن است و بدون آن ها قادر به استفاده از اپلیکیشن نخواهید بود. همچنین پس از ثبت پیش فاکتورها، بایستی آن ها را به نرم افزار اصلی منتقل کنید که این کار نیز در این قسمت انجام خواهد شد.

جهت ورود به این بخش، در صفحه اصلی اپلیکیشن دکمه "همسان سازی داده ها" را فشار دهید که به صورت زیر است:

 

قبل از اتصال به سرور، باید برنامه "رابط پیشگام موبایل" را بر روی کامپیوتر اجرا نموده و "پذیرش اتصال" را فشار دهید. در این حالت، "رابط پیشگام موبایل" به عنوان سرور عمل کرده منتظر اتصال کلاینت خواهد شد. جزییات کار با "رابط پیشگام موبایل" در بخش "ماژول رابط پیشگام موبایل" به تفصیل آمده است.

در اپلیکیشن با وارد کردن آی پی سرور و فشردن دکمه "اتصال به سرور"، اپلیکیشن به عنوان کلاینت به رابط پیشگام موبایل وصل خواهد شد. با اتصال به سرور، در قسمت لاگ پایین صفحه اعلام می کند که اتصال برقرار شد و دکمه های "دریافت اطلاعات" و "ارسال اطلاعات" نیز فعال خواهند شد.

در مرحله بعد، با فشردن دکمه "دریافت اطلاعات" اطلاعات مربوط به کالاها، اشخاص و ... از نرم افزار اصلی حسابداری بر روی کامپیوتر دریافت شده و پایگاه داده اپلیکیشن به روز رسانی می گردد.

همچنین پس از اتمام ثبت پیش فاکتورها، به این قسمت بازگشته و پس از اتصال به سرور، دکمه ارسال اطلاعات را فشار می دهیم. با این کار، پیش فاکتورهای ثبت شده وارد نرم افزار اصلی می شود و در قسمت جستجوی پیش فاکتورها قادر به مشاهده آن ها هستید و پس از انجام معامله قادر خواهید بود آن ها را به فاکتور فروش تبدیل کنید.

 

فیلم آموزشی این بخش را می‌توانید در زیر مشاهده کنید: