صدور پیش فاکتور

در این بخش، ویزیتور قادر خواهد بود سفارش های مشتری را ثبت کرده و برای ایشان پیش فاکتور صادر کند. جهت صدور پیش فاکتور، در صفحه اصلی دکمه "صدور پیش فاکتور" را فشار داده، صفحه مورد نظر به صورت زیر باز خواهد شد:

 

در این قسمت، می توانید از طریق نام کالا و یا بارکد کالا، آن ها را وارد نمایید. جهت ثبت از طریق نام کالا، کشویی کنار "نام کالا" را فشار دهید تا لیست تمامی کالاهای ثبت شده در سیستم نمایش داده شود. همچنین چنانچه کالاهایی را ستاره دار کرده باشید، با فشردن دکمه ستاره در ردیف "نام کالا"، تنها کالاهای ستاره دار نمایش داده خواهد شد. با فشردن هر یک از کالاها، آن کالا انتخاب خواهد شد.

جهت ثبت کالا از طریق بارکد، در ردیف "بارکد کالا" می توان به صورت دستی بارکد را وارد کرد و یا چنانچه دستگاه مورد نظر دارای دوربین باشد، با فشردن دکمه "دوربین" از طریق دوربین دستگاه باکد کالا خوانده شود. توجه داشته باشید که خواندن بارکد کالا از طریق نرم افزار واسط به نام "Barcode Scanner" انجام خواهد شد و چنانچه این نرم افزار بر روی سیستم نصب نباشد، با فشردن دکمه "دوربین" به صفحه نصب این نرم افزار هدایت خواهید شد.

در مرحله بعد، باید تعداد کالاهایی که می خواهید ثبت کنید را در ردیف "تعداد کالا" وارد کنید و در پایان دکمه "درج کالا" را فشار دهید. با این کار، کالا با تعداد مورد نظر به صورت یک ردیف ثبت خواهد شد.

در کالاهای ثبت شده در هر ردیف، نام کالا، تعداد، واحد، قیمت واحد، تخفیف، مالیات، عوارض و قیمت نهایی پس از اعمال تخفیفات و مالیات و عوارض نمایش داده می شود. توجه کنید که با توجه به ساز دستگاه شما، ممکن است برخی اطلاعات ننمایش داده نشوند. همچنین در سمت چپ ردیف کالاها، سه دکمه افزایش (مثبت سبز رنگ)، کاهش (منفی قرمز رنگ) و حذف کالا (ضربدر قرمز رنگ) وجود دارد. با فشردن دکمه افزایش، یک واحد به کالای ردیف مورد نظر افزوده می شود، با فشردن دکمه کاهش، یک واحد از کالای ردیف مورد نظر کم می شود و با فشردن دکمه حذف، ردیف کالای مورد نظر حذف خواهد شد.

در بالا سمت چپ صفحه، قسمت خریدار وجود دارد که با فشردن کشویی کنار آن، می توانید خریدار مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین در قسمت تخفیف فاکتور، می توانید تخفیف کلی فاکتور را به صورت مقداری و یا درصدی مشخص کنید. در بخش توضیحات نیز قادر هستید توضیحاتی را در مورد پیش فاکتور مورد نظر ثبت نمایید.

در پایین سمت چپ صفحه، اطلاعات قیمتی این پیش فاکتور نمایش داده می شود. این اطلاعات شامل، جمع اقلام، تعداد اقلام، تخفیف اقلام، کسر خرده، مقدار مالیات و عوارض و جمع نهایی فاکتور می باشد.

پس از پایان ثبت کالاها، با فشردن دکمه "ذخیره پیش فاکتور" این پیش فاکتور ذخیره می شود و صفحه برای پیش فاکتور جدید ریست می شود.

 

فیلم آموزشی این بخش را می‌توانید در زیر مشاهده کنید: